Harmonogram wydarzeń

30 Finał WOŚP w Poznaniu - 30 stycznia 2022

Okulistyka dziecięca dla zapewnienia najlepszej jakości
diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci
Przejrzyj na oczy

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania - Jacka Jaśkowiaka oraz we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Stadionem Poznań, Estradą Poznańską i Urzędem Miasta Poznania.

STADION POZNAŃ przy ul. Bułgarskiej

12:00 - 21:00

SCENA GŁÓWNA (12:00 - 21:00) z wieloma koncertami, które zagrają nasi przyjaciele i nowi znajomi a także z Finałowym Światełkiem do Nieba o godzinie 20:00. Sceną będzie władał nasz nieodzowny Przemysław Jah Jah Frankowski. Staramy się, by ten wyjątkowy Finał był także muzyczną ucztą, na której dla każdego znajdą się smaczne kąski a wisienką na torcie będzie występ Małgorzaty Ostrowskiej (od 20:00).

FOODTRUCKI (10:00 - 21:00) — gorąca szama w środku zimy, gdzie różnorodne smaki to tylko podstawa tego, co mamy do zaoferowania. Na gości czeka ciepła aranżacja przestrzeni i ferie zapachów oraz muzyczna zabawa. Dzięki firmie Marathon (https://emarathon.eu) największy foodtruck w Europie zaskoczy nas wyjątkowym menu.

SZTABOWÓZ (9:00 - 21:00) podobniej jak rok temu to multimedialny samochód ciężarowy (Martahon:), który zaopatrzony w olbrzymie ekrany i profesjonalne nagłośnienie wyjedzie w miasto, by zapraszać wszystkich do głośnego i skutecznego finałowego świętowania.

AUKCJE (12:00 - 19:00) — zapraszamy do nich poznanianki i poznaniaków z otwartymi sercami, którzy bezpośrednio od prezydenta Jacka Jaśkowiaka, lokalnych artystów czy szturmowców z Gwiezdnych Wojen wylicytują niepowtarzalne gadżety.

ANIMACJE DLA DZIECI (12:00 - 19:00) — konkursy, pokazy, animacje i wiele najróżniejszych warsztatów nasz sztab zaplanował właśnie z myślą o naszych najmłodszych odwiedzających. Spotkacie u nas bajkowe postacie, bohaterów „Gwiezdnych Wojen” i nasze rodzime, poznańskie koziołki. W związku z tematem tegorocznego Finału zaprosiliśmy wyjątkowych ludzi z „Niewidzialnej ulicy”, by interaktywnie pokazali nam jak funkcjonuje w rzeczywistości osoba niewidząca - serdecznie zapraszamy. Dla tych, którzy lubią gromadzić finałowe pamiątki proponujemy własnoręczne wykonanie oryginalnej koszulki w technice sitodruku - Warsztat Pracy (https://warsztatpracy.pl). Na pobliskie Lodowisko „Ligawa” zapraszamy na hokejowe strzały, pokazy i zimowe szaleństwa.

BIAŁA ULICZKA (12:00 - 20:00) — to miejsce, gdzie dzięki staraniom Urzędu Miasta Poznania będzie można zasięgnąć porady lekarskiej, wykonać różnorodne badania i zaszczepić się (tylko dla zaszczepionych). Nasi przyjaciele ze Sztabu Wojtusiaki zorganizowali także możliwość oddania krwi.

RATOWANIE TO TEŻ GRANIE (14:00 i 16:00) - dla tych, którym niestraszna krew i nieobca chęć pomagania poszkodowanym nasi nieodzowni ratownicy z Uniwersytetu Medycznego i Ochotnicza Straż Pożarna zaprezentują jak wygląda akcja ratunkowa ofiar wypadku samochodowego. Będzie bardzo realistycznie!

ŚWIATEŁKO DO NIEBA (20:00) - tytka z glancem, bo przecież nie można świętować 30 jubileuszu bez tego symbolu. Nasze światełko już po raz trzeci będzie wspólnie tworzone przez poznanianki i poznaniaków. Podczas finałowego koncertu poprosimy wszystkich uczestników o podświetlenie rozdanych wcześniej papierowych torebek z sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Takie wspólne, ekologiczne i efektowne światełko puścimy do nieba 30 stycznia 2022 roku punktualnie o 20:00.

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE - IGLICA

Wejście główne od Mostu Dworcowego

9:00 - 18:00

To już kolejny Finał, gdy Międzynarodowe Targi Poznańskie grają razem z nami, by centrum naszego miasto tętniło wydarzeniami.

ROWEROWY ZAWRÓT GŁOWY Z RYBCZYŃSKI TEAM (9:00 18:00) — Tradycyjnie w trakcie naszego Finału WOŚP odbędzie się maraton rowerowy. Kilkudziesięciu zawodników, amatorów i pasjonatów wykręci najlepszy z możliwych wyników. A wszystko po to, by promować zdrowie i powszechne zaangażowanie w pomaganie.

BIEG POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ (start 9:00) - po raz pierwszy w Poznaniu w takiej formie będziemy wspierać cudowną akcję WOŚP zakupu pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Bieg wystartuje z MTP a będzie go otwierać nasz sztabowóz, który przeprowadzi biegaczy po ulicach miasta do mety przy Stadionie Miejskim. Wydarzenie organizuje Iwona Matuszczak-Szulc - dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania i ultramaratonka.

Bieg objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

MTP GRA DLA DZIECIAKÓW ( 9:00 - 18:00) — Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Finał WOŚP. Strefa przysmaków zaprasza do różnorodnych food trucków, gdzie różnorodnymi przekąskami będą mogli się wzmocnić nasi goście. A w sercu Iglicy Targi przygotują klimatyczną kawiarnię z pysznymi kawą i ciasteczkiem. Także w Iglicy zapraszamy na różnorodne spektakle, pokazy i animacje:

 • 09:20-10:15 Teatr Wariate
 • 10:20-10:30 „Dziki świat”/Madagascar - Maciej Zaruski / Teatr Muzyczny
 • 10:30 – 10:40 Aukcje
 • 10:45-10:55 „Stek”/Madagascar - Seweryn Wieczorek / Teatr Muzyczny
 • 11:00 – 11:25 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 11:30 – 11:40 „Piosenka przyjaciół”/Madagascar - Maciej Zaruski, Seweryn Wieczorek / Teatr Muzyczny
 • 11:40 – 12:00 Aukcje
 • 12:00 – 12:40 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 12:50 – 14:30 Pokazy naukowe dla dzieci większych i mniejszych
 • 14:40 – 15:20 Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 15:25 – 15:55 Teatr Soma „Życie” - efekty fluorescencyjne
 • 16:00 – 16:15 „Na pierwszy znak”/Lata 20 - Anna Lasota / Teatr Muzyczny
 • 16:45 – 17:00 „Nikt, tylko ty”/Lata 20 - Oksana Hamerska „Bei mir bist du schön” - Oksana Hamerska / Teatr Muzyczny
 • 17:30 – 17:45 „Miłość ci wszystko wybaczy”/lata 20 - Anna Lasota

KRWIOBUSY - jak co roku, także podczas 30 Finału WOŚP będzie także można wesprzeć dawstwem krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się na MTP (9:00 - 17:00) i Stadion Poznań (12:00 - 18:00), gdzie będzie oczekiwał na Was przyjazny personel Centrum Krwiodawstwa.

GRA MIEJSKA - DŹWIĘKOWA MAPA POZNANIA

Niepowtarzalna i niesamowita gra w skali całego kraju!

W sześciu ważnych poznańskich miejscach umieszczone zostaną znaki-lizaki WOŚP. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tych miejsc i nagranie krótkiej wiadomości lub filmu z AUDIODESKRYPCJĄ. Filmiki, lub nagrania należy udostępnić na swoim profilu FB i/lub Instagramie i odznaczyć Sztab Ławica Finał WOŚP oraz Niewidzialną Ulicę.

Grę organizują wspaniali ludzie z „Niewidzialnej Ulicy”, którzy na co dzień w swoim nietypowym centrum zmysłów przybliżają świat osób niewidomych. Nagrane materiały przyczynią się do powstania dźwiękowej mapy Poznania dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Niewidzialna Ulica jest także sponsorem nagród: dla pierwszych 30 osób, które do końca lutego zgłoszą wykonanie zadania i okażą je gospodarzą gry dostaną vouchery na zwiedzanie poznańskiej wystawy w ciemności!

POZNAŃSKIE STARE ZOO (ul. Zwierzyniecka 19)

9:00 - 15:00

Tego dnia Harcerze z przyjemnością nauczą młodszych i starszych wielbicieli lasu, jak się w nim nie zagubić i jak czytać mapy.

Zapraszamy do zwiedzania z przewodniczką lub przewodnikiem Muzeum Historii Zoo i Lwa (obowiązują wcześniejsze zapisy, grupy jednorazowo maksymalnie 15 osobowe).

 • 11:00 - inspirujące oprowadzanie przez edukatora po Pawilonie Zwierząt Zmiennocieplnych (obowiązuje bilet wstępu do pawilonu).
 • 13:00 - pokazowe karmienie kajmanów (obowiązuje bilet wstępu do pawilonu).

Dyrekcja Poznańskiego Zoo przeznaczyła na licytacje unikatowe przedmioty:

 • jeden dzień w roli opiekuna zwierząt - 12 wyjątkowych godzin spędzonych w Zoo jako członek załogi (tylko dla osób zaszczepionych);
 • ekskluzywna wycieczka i oprowadzanie po ZOO z Panią Dyrektor Ewą Zgrabczyńską (tylko dla osób zaszczepionych);
 • gipsowy odcisk stopy nosorożca;
 • gipsowe odciski łap: przedniej i tylnej niedźwiedzia brunatnego.

NIEWIDZIALNA ULICA (ul. Matejki 53)

To nie tylko organizatorzy naszej gry miejskiej, ale także miejsce, gdzie w dniu Finału będzie można w szczególny sposób odnaleźć się w świecie osób niewidomych.

https://niewidzialnaulica.pl

W DOBRYM KIERUNKU - CENTRUM TERAPII I ROZWOJU (ul. Palacza 129/6)

30 stycznia 2022 roku cudowny zespół tworzący to Centrum gra razem z nami i proponuje konsultacje, porady psychologiczne i pedagogiczne dla dzieci i młodzieży za wrzutę do puszki (50 PLN).

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zapisów poprzez formularz:

https://wdobrymkierunku.com.pl/kontakt/

KRĘGIELNIA CHAMPIONS BOWLING - TURNIEJ DLA DZIECI (ul. Piątkowska 200)

To 18 torowa kręgielnia z najnowocześniejszym systemem scoringowym, wspaniałe miejsce na imprezę rodzinną i z przyjaciółmi, ale w tę wyjątkową niedzielę zamieni się w przestrzeń wspierającą 30 Finał poprzez zabawę dzieci i młodzieży.

Turniej bowlingowy dla dzieci rozegrany będzie na wszystkich torach i dostarczy mnóstwo dobrych emocji.

www.championsbowling.pl

Jak każdy Finał, także nasz, jest wielką energią wyjątkowych ludzi dlatego warto śledzić nasz profil na FB (Sztab Ławica Finał WOŚP) i stronę www.lawica-wosp.pl, gdzie staramy się publikować nowe wiadomości :)

ZAPRASZAMY!